‘Uzaylı Zekiye’ Seden Kızıltunç şimdi ne yapıyor? – Magazin Haberleri

“ÖDÜL ALINCA KİMSE SİZİ İŞE ÇAĞIRMIYOR”

“Atıf Yılmaz, oyunları izlemeye gelirdi. Karacaoğlan’ın Kara Sevdası diye filme beni de dahil etti. Çok eziyetliydi, aylarca dağlarda kaldık” diyen Kızıltunç, sinema macerasını şöyle anlatıyor:

“Atıf Yılmaz ve Yılmaz Güney’in yönettiği Zavallılar filmindeki rolümle Altın Portakal kazandım. Halit Refiğ’in Bir Türk’e Gönül Verdim filminde de Altın Koza… Az film yaptım ama iyi ödüller aldım. Baktım ki ödül almak da bir ölçü değil… Ödül alınca, ‘Bu kendini bir şey sandı, fazla para ister’ diyerek kimse sizi işe çağırmıyor.”

“BİLİM KURGU SENARYOLARI YAZIYORUM”

79 yaşındaki Seden Kızıltunç, şimdilerde hayatını Mersin’de sürdürüyor ve senaryolar yazıp sahneye çıkmaya devam ediyor:

“Hayatımdan uzun saç, topuklu ayakkabı, İstanbul ve erkek arkadaşı çıkardım. Tamamen Mersin’de Akdeniz’in önündeki yazlığıma kendimi park ettim. Salgından dolayı kışı da burada geçirdim. İzmir’de ablam vardı, yakın zamanda onu kaybettim. ‘İpiyle Kuşağı’ diye İstanbul’da son oyunumuzu prova ettik pandemi girdi araya. Orta oyunu ve çok güzeldi. Daha iyi olalım, oynayacağız. Ayrıca bilim kurgu senaryolarım var. Sahnede oynanmış ve seyirciden reaksiyonu alınmış işler. Gözüm gibi saklıyorum onları. Belki bir gün çekilirler.”

About admin

Check Also

Duruş bozukluğu boyun düzleşmesine neden oluyor

30.06.2022 14:36 Haber Kaynağı: İHA Boyun ağrısı toplumda oldukça sık görülen bir rahatsızlık olarak gösteriliyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.