Yerli aşı gönüllüsü nasıl olunur? e-Nabız Turkovac yerli aşı gönüllülük başvuru ekranı – Sağlık Haberleri


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Türkiye, corona virüse karşı ürettiği Turkovac Faz-3 çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı‘ndan gelen açıklamaya göre yeni tip corona virüse karşı geliştirilen Turkovac için gönüllülere uygulanan başvurular alınmaya başladı.

Yerli aşı gönüllüsü olmak isteyen vatandaşlar daha önce “enabiz.gov.tr” üzerinden yapılan başvuruların yanısıra e-Nabız mobil uygulamasına eklenen “Aşı Çalışması İçin Gönüllü Ol” bölümünden de işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

E-NABIZ GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Yerli aşının önemine değinen Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız “Biz önümüzdeki hafta özellikle Kayseri’de yaşayan, aşı yaptırmamış vatandaşlarımızı davet edeceğiz. Kendi yerli aşımızla, aşılanmalarını tavsiye edeceğiz. Faz-3 çalışmalarımız erken başlasaydı bugün yerli aşımızın çok iyi yerlerde olduğunu söylüyor olacaktık ama maalesef Faz-3’e yeni başlıyoruz. Umarım bütün dünyaya iyi bir alternatif olacak aşımız elimizde olur. Biz Kayseri’de aşının sahibi üniversite olarak var gücümüzle vatandaşları aşı olmaları için buraya davet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AŞISIZLARIN PANDEMİSİ BAŞLADI

About admin

Check Also

Uzmanından kurbanda doğru beslenme önerileri

06.07.2022 16:25 Son Güncelleme: 06.07.2022 16:25 Haber Kaynağı: İHA Diyetisyen Betül Arslanoğlu, bayramların tüm aile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.