‘Benim adım Cemil’ repliğiyle hatırlanan Uğurtan Sayıner Çankaya’da yaşayacak – Magazin Haberleri

Çankaya Belediyesi, Türk televizyonculuk tarihine damga vuran,1989- 2002 yılları arasında yayınlanan çok sevilen Bizimkiler dizisinde Cemil karakterine hayat veren ve haziran ayında 77 yaşında kaybettiğimiz tiyatro sanatçısı Uğurtan Sayıner‘in adını yeni yaptığı parklardan birine verme kararı aldı.

Yaşamını tiyatroya adayan, Bizimkiler dizinde canlandırdığı “Cemil” karakteriyle “Benim adım Cemil” ve “Sevim koş!” replikleriyle dillere pelesenk olan Sayıner’in ismi, Meclis kararıyla artık Çankaya’da yaşayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yeni dönemde yapılacak parklardan birine Uğurtan Sayıner’in isminin çok yakışacağını belirterek halkın sevgisini kazanan sanatçıların gelecek nesiller tarafından da hatırlanmasını amaçladıklarını söyledi.

UĞURTAN SAYINER KİMDİR?

İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen – Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare ve Ercan Yazgan – Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı “Cemil” karakteriyle zirveye çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı.

About admin

Check Also

Böbreğin az bilinen düşmanı; Bilinçsiz ilaç kullanımı

Böbrek ilaçların vücuttan atılmasında karaciğer gibi önemli rolü olan iki organdan biridir. Böbrek fonksiyonlarının bozulması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.